• Nové
  • Vyprodáno
Réva vinná 'Rondo' P9/C1
Réva vinná 'Rondo' P9/C1

Réva vinná 'Rondo' P9/C1

117,95 Kč

Rondo je tmavoplodá odrůda révy pro výrobu červeného vína. Původ Německo–Česko (Zarya Severa × Saint Laurent). Dorůstá 1–1,5 m. Má ráda teplá, slunná a chráněná stanoviště a úrodnou, písčitohlinitou, mírně vlhkou půdu.

:
Vyprodáno

Rondo je odrůda vinné révy s tmavými plody, používaná k výrobě červeného vína. Odrůda je německo-českého původu a vznikla křížením odrůd Zarya Severa a Saint Laurent. Dorůstá přibližně 1–1,5 m. Vyznačuje se poměrně silným růstem a vysokou plodností. Rondo je mrazuvzdorné přibližně do -23 °C. Odrůda je středně odolná vůči houbovým chorobám. Víno je velmi kvalitní, s pěknou rubínovou barvou a příjemnou třešňovou vůní. Rondo je vhodné i k přímé konzumaci.

Dozrávání: Raná odrůda; sklizeň na víno obvykle v polovině září. Plody jsou středně velké, tmavě modré. Listy jsou velké a poměrně tuhé.

Péče: Na začátku listopadu se keře přihrnou zeminou (nebo rašelinou) a nad každým se vytvoří asi 30 cm vysoký kopeček, aby byly chráněny spodní pupeny. V prvním roce po výsadbě se rostlina vede na jeden výhon. Řez v dalších letech závisí na zvoleném způsobu vedení a řezu.

Výsadba: Sázet o 10–15 cm hlouběji, než rostla v květináči. Menší rostliny sázet do prohlubně a zasypat zeminou až na podzim. Tento způsob výsadby výrazně zvyšuje mrazuvzdornost.

VÝŠKA SAZENICE
10-20CM
MRAZUVZDORNÝ
ANO
STÁLEZELENÝ
NE
ŘEZ
II-III
VÝŠKA ROSTLINY
3-5M
DOBA VÝSADBY
IV-X
TYP SUBSTRÁTU
pH 6-6 5
ODRŮDA
Rondo
VZDÁLENOST VÝSADBY
0 5-1 5M
I KVĚTENÍ
VI
PLODNOST
IX PÓŹNE
VELIKOST KVĚTU
DROBNÉ
VELIKOST PLODU
VELKÉ
BARVA PLODU
FIALOVÝ
LATINSKÝ NÁZEV
VITIS
STANOVIŠTĚ
SLUNCE / POLOSTÍN
TYP
RÉVA VINNÁ
HLOUBKA VÝSADBY
10 CM POD HLOUBKOU KVĚTINÁČE

Reviews (0)

Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.